Kaaselanikud

 

Alljärgnev jutt räägib Maarja Küla inglitest. Selleks, et nende tiibu näha, ei pea küll palju pingutama, nad on lihtsalt nii imelised.

Tiina Oimet on meie küla Põhjala maja majavanem ja logistik – seda tõendab nii kõrgest koolist saadud paber ja kui ka fakt, et kui meil on vaja midagi organiseerida, siis on ta kohe hakkamist täis. Tiina on selline inimene, kelle jaoks lahendamatuid probleeme olemas pole ja lisaks sellele on tal ka suurepärane abikaasa ja tütred, kes on ka end rohkem või vähem sunniviisiliselt-vabatahtlikult Maarja külaga sidunud ja alati valmis meile appi tulema.

Li Sammel on Sõbra maja majavanem, kes kohe väga-väga tahab Maarja külas olla ja keda iseloomustavad sellised sõnad, nagu sihikindlus, põhjalikkus ja sõbralikkus, nii et kui kellelgil on mingi mure hinge peal, siis Li oskab alati aidata. Li´l on teiste inimeste jaoks alati aega ja see muudab ta hästi armsaks. Kuna ta on aga väga sihikindel, siis on ta meie elanike suhtes üpris nõudlik ja ega kellelgi tema juuresolekul looderdada või viilida ei õnnestu, see on aga viinud selleni, et Sõbra maja rahvas on väga töökas ja tubli.

Lasse Virolainenil on küla uhkeim habe ning seda märkab juba kaugelt. Lasset iseloomustavad sellised omadused nagu rahulikkus, tasakaalukus ja sõbralikkus. Lasse suurimaks hobiks on mootorattad ja kõik sellega seonduv, nii et kui teil on motikate kohta midagi teada vaja, siis pöörduge kindlasti tema poole. Lassele meeldib ringi reisida ja matkamas käia, nii et on imetlusväärne, et ta nii kaua ühe koha peal Maarja külas olla viitsib – aga eks meilgi on ju huvitav. Lasse on majavanemaks Rootsi majas.

Heikki-Rein Veromann on laulu- ja muusikamees ning koos Anne Maasiku ja ansambel Triskelega on ta publikut lummanud juba päris palju aastaid. Heikki on rahulik, heatujuline ja väga sõbralik ning igati tore kaaslane, kellega saab luurele minna küll. Heikki jaoks pakub suurt väljakutset töö köögitoimkonnas, aga tema edusammud selles osas teevad meele heaks. Heikki on üldse avatud kõigele uuele ning valmis õppima iga kell uue ameti juurde.

Mari-Liis Klein ehk Liisu on selline tegelane, kelle kohta enamus inimesi ei teagi tema õiget nime ja kui teda Mari-Liisiks kutsuda, siis ta tõenäoliselt ei tee väljagi. Ühtlasi on ta väga armas ja hinge poolest habras inimene. Ja kui te veel näeks, kui uhkeid soenguid ta oskab teha. Eriti lokke ja oma pojale:)

Aino Viling on käsitöökoja meister – ametilt nahakunstnik, kuid tegelikult vist hingekunstnik. Näeb ja märkab, kui kellelgi hing haige või püksipõlv katki ja parandab mõlemaid ühtviisi hästi. Tema muhedat võrukeelset juttu jääd lihtsalt niisama ka kuulama.

Aivar Rumvolt on meie superlahe saviõpetaja, kellele kohta jääb kõikidest kiidusõnadest ka väheks. Ta on külaelanike seas nii populaarne, et kui kätte jõuab tema meistripäev, siis võid kindel olla, et kõik tahavad sel päeval tööl olla ja elanikega koos savikotta minna.

Helgi Valner on Saksa maja majavanem. Tema hoolitsevat kätt on tunda Saksa majas ja väljaspool sedagi. Tänu Helgile teame, kui palju asju annab ise ära teha, võta ainult niit ja nõel kätte ning proovi neid osavalt kasutada ning sinu jopetaskud on terved ning nööbid püsivad ees. Koristamine pole mitte tüütu töö, vaid mõnu ja söögitegemine pole mitte vaev, vaid kunst, mida sa saad ISE teha.

Marge Mäe on habras tütarlaps, kes suudab teha imet. Tema jaoks on osav ratastooli käsitlemine sama tähtis, kui selles istuva inimese soovide ja vajaduste mõistmine. Ta jagab rõõmuga oma kogemusi ja teadmisi nendega, kes vaevuvad huvi tundma. Teadmisi on tal aga niii-iii palju, et jätkub jagamiseks ja ikka jääb endalegi alles.

Reeda Safjonova sattus meie juurde pool-kogemata. Ühel päeval võttis arvuti temalt töö raudteel ning Reeda jäi ootama uut väljakutset. Samal ajal vajasime meie kedagi, kes aeg-ajalt vabu päevi annaks ja meie elanikele lugusid laiast maailmast räägiks. Reeda tuli korraks ja jäigi. Nagu ta ise ütles – see oli mulle paras koht, Hing oli siin rahul ja meel rõõmus. Rõõmustab ta nüüd oma muheda olekuga kõiki külaelanikke ning eriti suure tähelepanu all on Eesti maja elanikud.

Ken Ratnik oskab puidust asju välja võluda. Näiteks ükskord võlus ta pannkoogilabida (Aivar aitas ka). Nii hästi võlus, et see on pannkoogisõpradelt kõvasti kiitust ja äramärkimist saanud. Sellised võlumisepisoodid on talle just nagu harjumuseks saanud ja nii võib puutöökojast alati midagi põnevat ja katsetamisjärgus olevat leida.

Kersti Pann seob imelise kokakunsti ja praktilise perenaisemeele omavahel sabupidi kokku ja kõik, kellel on õnn ning au Vanas majas pruukosti võtta, saavad osa kulinaarsetest katsetustest, millesarnaseid võib ka Jamie va Oliver ise kadestada.

Lembit Veskimäe teab, kus asub murutraktori väntvõll ja labidavarre poleerimislapp. Talvel lükkab kindluste ehitamiseks lund ja suvel sahkab teid sirgeks, et kõik rataste ja ratastoolidega mõnusasti kruiisida saaksid. Ükski kruvi ei jää temast õigesse kohta keeramata ega ükski kriuksuv hing õlitamata. Õues töötab tema käe all terve mehiste meeste brigaad, kes teeb mehist tööd.

Tiiu Nigol – mitmekülgseid inimesi tuleb ikka mitmel rindel rakendada. Sellepärast on ta nii meie elanike saatjaks puukooli tööpäevadel kui ka juhendajaks Tartu poes ning vaibakojas. Paar sammu enne Tiiut jõuab igale poole Rocky, ustav seltsikoer, kes kõiki tähtsa perenaise saabumisest teavitab. Vaibakojas peab Rocky ka uksekella ametit – nii ei saa keegi märkamatult tööle hiilida;)

Marika Kõomägi on tarmukas naine, kes tunneb kangastelgede ja lõimede hingeelu. Tema teab, kuidas ühte õiget vaipa kududa … no tõele au andes mitte ühte, vaid mitutkümmet, sadu ja sadu… Kõik omasugused ja eripärased, seest siiru-viirulised, varba all soojad nagu unistus:)

Kätlin Karss on savimeister Aivari sell, kes on tänu usinusele ja töökusele tublisti küla karjääriredelil tõusnud. Praeguseks viib läbi ka oma enda savituba, kuhu elanikud suure rõõmuga igal neljapäeva hommikul suunduvad. Kätlin on tubli saksa keele rääkija, sellepärast võib tema savitoast leida sageli vabatahtikke  deutsch sprechen´mas ning  uurimas, kuidas küsida eesti keeles Ainolt nõela või orienteeruda käänete labürindis.

Ivar Kalaus – mees, kes on näinud ilma läbi vabatahtliku silmade ja kes väljendab ennast läbi muusika. Viimase tõttu võib teda tihti kohata lõõtsaga, hunnik inimesi ümberringi. Ivar jagab oma armastust muusika vastu meie kõigiga ja teeb olemise helgemaks, kui see miskipärast sünge tundub.

Valli Öövel – kuldselt mullaste näppudega Valli on inimene, kelle peale võib kindel olla. Ta on üks nendest, kes tööb külasse õdususe ja rahulikkuse, samas ka töökuse ja sirgeselgsuse. Selga painutab vaid seoses aiandusega.

Hippe Oimet – Oimetite dünastia väärt liige, kelle poole pöördudes võid kindel olla, et ta kuulab sind ja aitab koos lahenduse leida. Üks nendest, kes loovad külast kodu.
Prita Oimet – väliselt habras ja õrn neiu, ometi on temas sihikindlust ja jõudu tulemaks toime nii füüsilist jõudu nõudvate toimetustega kui ka viimsegi pujääni või kangekaelaga kokkuleppele saamisega. Esindab Oimetite dünastiat Eesti majas tegevusjuhendajana.
Lauris Geurden hoolitseb selle eest, et Tartu korteri rahva elu sujuks ja toimiks. Tal on pidevalt mitu rauda tules ja mitu projekti töös. Tema kaasabil loodud seksuaaltervise õppemäng saab loodetavasti üsna pea suureks hitiks Eestis ja kaugemalgi. On omaette pioneer, tõestades, et ka erivajadusega inimene või olla vabatahtlik, tänu temale on nii mõnigi meie elanikest võtnud osa euroopa vabatahtliku programmidest.
Liia Kreem on Eesti maja pereneine, kuid teda jätkub kaugemalegi. Liiaga koos käib meie lõbus seltskond käsipalli mängudele kaasa elamas ja Taevaskojas matkamas.
Ele Järvis on mitmekülgne naine. Ta toetab meie töötavat külarahvast. Kohviku perenaisena on tal vägagi mõjukas roll, sest just tema käest saab osta koogikest–kohvikest, samuti vuristab ta blenderiga kokku suurepäraseid jäätisekokteile.
Meeli Kruus– teda võib kohata meie Lõunakeskuses asuvas poes. Meeli laulab nagu lõoke ja tema käed teevad sellist võrratut tööd, mida võib nimetada parimaks käsitööks. Peale selle on ta armastatud juhendaja, keda elanikud hoiavad ning inimene, kes mõtleb välja selliseid asju, mille peale enamik meist ei tuleks.

Lisa kommentaar