Kontor

 

…Maarja Küla kontoris istuvad inimesed, kes peavad hommikust õhtuni pabereid määrima. Ja ikka selleks, et elu külas edeneks aina kiiremini ja paremini.

Ly Mikheim on küla hing, süda, kopsud, neerud ja maks. Ise ütleb ta, et ta on on Hunt Kriimsilm, kellel on 9 ametit. Ja seda aastast 2003.

Kuna Ly ei tea, mida ma siia kirjutan, siis reedan ka tema suure ja kiivalt hoitud saladuse. Ta on meil pagunitega kavaler! Selles mõttes, et meie riigi president andis talle 2008. aastal suure ja kirju aumärgi, sest Ly on  ka tema arvates maailma kõige tublim. Me oleme Ly üle äraütlemata uhked!

Huko Laanoja on meie küla kõige peenema nimega ametimees – arendusjuht. Ta on külas elanud sama kaua kui esimesed elanikud, ehk alates 2003. aastast.

Ly ütleb, et tegelikult on Huko ämblikmees, kes koob vaikselt, aga järjekindlalt oma võrku, kuhu on kinni püüdnud kõik küla elanikud. Heas mõttes muidugi

Tiina Viiol on inimene, kes teab, kuhu kivi alla meie külas raha on maetud ja kui palju seda seal sendi pealt on. Ta ei kohku isegi aastaaruande ja maksudeklaratsiooni ees põrmugi tagasi. Vot on alles kange naine!

Merili Šmigelskite – kuigi Merili töökohal kontoris on hinnakiri selle kohta, palju maksab näiteks tema suuline vastus, on Merili väga sõbralik ja abivalmis inimene. Külas teeb ta raamatupidaja rasket tööd, kuid viib hingega läbi ka selliseid mastaapseid üritusi nagu küla laulupidu ja ühine suvepuhkus.

 Piret Jansons hoolitseb meie poe eest. Tema teab, mida on, mida pole või on vähe. Mitu pannkoogilabidat meil laos ootab ja mitu näpunukku tellimuse täitmiseks veel meisterdama peab?  On asja juures nii südame kui mõistusega, mis teeb temast väärt meeskonnaliikme.

Natalja Alp omab ilmselt selgeltnägija võimeid, sest tema teab juba enne teisi, kuhu kõik järgmiseks lähevad ja mis kell sealt tulevad. Tänu sellele erilisele võime on temale usaldatud ka töö ja tegevuste graafikute kirja panemine.

 

Lisa kommentaar