Meie elanikud

 

inimesed_r12_c6-modified1-maiu Maiu  on oma olemuse poolest Põhjala maja „pesamuna”, selline pisike ja vaikne noor naine. Aga ärge arvake, et talle võib pähe istuda, oh ei, Maiul on küllalt iseloomu et keelduda asjadest, mis talle ei meeldi. Kui Maiu on arusaanud mida temalt oodatakse, teeb ta oma tööd ja tegemised täpselt ja korralikult. Seetõttu on ta ka kõikide meistrite juures kõrgelt hinnatud, oodatud ja vajalik töötegija. Eriti peened on Maiu saviesemetele trükitud mustrid. Nii ta siis toimetab oma vaiksel moel majas ja  külas. Ilusa ilmaga võib Maiut näha kolmerattalise jalgrattaga sõitmas külateedel. Puzzlede kokkupanemine on Maiu hobi, ja mitte väikeste puzzlede, vaid talle meeldivad 500 – 1000 tükist koosnevad suured puzzled. Veel meeldib talle kuulata lastelaule ja mängida sõpradega „Memoriin”i, kus ta on ikka üks kõva käsi.
inimesed_r11_c4_f2-modified1-martin Martin on  Küla esimesi elanikke. Teist nii heatahtlikku, armast, südamlikku ja erilist noormeest on raske leida. Martini suur huvi on autod ja nendega seonduv, ta teab täpselt, kes millise autoga sõidab! Tal on Küla kõige suurem automudelite, -ajakirjade ja -raamatute kollektsioon. Talvel armastab Martin palju õues liikuda ja lund lükata, et ikka kõik autod, inimesed ja muud loomad   saaksid muretult liikuda. Martin on elanud esialgu Põhjala majas, kuid hetkel meeldib talle väga Saksa majas elada.
 Angel Angel on üks tõsine eesti mees Saksa majas, kellele meeldib  puidutöö.  Angeli meelistegevuseks on  joonistamine. Ta on muusikahuviline ja omab märkimisväärset plaadikogu, mis on asetatud omavalmistatud riiulile.
 Maerold Maerold on tähelepanelik, abivalmis ja heasüdamlik Saksa maja noormees, kelle suureks huviks on vaibakudumine. Ta on tubli pildistaja, oskab pilte arvutisse panna, neid hiljem vaadata ja teistele näidata. Armastab rattaga sõita, arvutis ja mobiilides  mänge mängida ning sellest kõigest rõõmu tunda.
 Hannes Hannes on tõsine noormees, kes teeb talle omaselt kõike suurima pühendumusega nii toimkonnas kui külatöödel. Hannese soov oli elama asuda oma sõbra Martiniga ühte majja ja nii koliski ta Rootsi majast Saksa majja. Praegu elab Hannes Tartus, kus ta ka lasteaias töötades ennast teostab.
 Mari Mari on Põhjala maja „kapten”, kellele meeldib asju korraldada ja organiseerida. Oma nutu ja jonni jättis ta juba aastaid tagasi Pahkla lähistel asuva „Mari nutukivi” juurde ja kuigi see va jonn tükib aeg-ajalt tagasi hiilima, siis saadetakse see kibekiirelt nutukivi juurde tagasi ja kutsutakse välja päiksepaiste. Majas on Mari lemmiktegevuseks vaibakavandite joonistamine. Küla töödest meeldib Marile kõige enam käsitöö, mida ta teeb nii töökojas kui ka Põlva poes tööl olles. Maril on väike kogumik lastelaulude plaate ning nende kuulamine on vaibamustrite joonistamise kõrval teine hobi. Suvel ei istu Mari toas vaid sõidab jalgrattaga või kiigub.
Anneli elab Põhjala majas. Tema sees on rahutu hing, kes tahaks kõik-aeg vaheldust ja tegutsemist. Paigalistumiseks ei jagu tal aega. Kui Anneli töökojast saabub, siis Põhjala maja kaks koera: Donna ja Benji juba ootavad, et saaks joosta ja mängida. Selline koeraarmastus on viinud Anneli varasemalt ka loomade varjupaika vabatahtliku tööle. Eriolümpia võistlustel osalemine on Annelile tore väljakutse, kuidagi ei arvakski, et see nääpsuke naine kuuli nii kaugele tõukab. 2015. aastal tuli ta Los Angelese Eriolümpia Maailmamängudelt tagasi medaliga bocces. Anneli on suur seenel ja marjul käija, kui majavanem võtab seene- või marjakorvi, siis on ka Anneli juba hakkamas. Kõigele lisaks on Anneli ka külapidude DJ. Ja veel  on tal üks omapärane hobi – nimelt kogub Anneli koppade mudeleid ning neid on tal juba päris palju riiulil.
Indrek veedab  põhiosa oma töönädalast töökodades käsitööd ja savitööd tehes. Suviti on ta hoolas kasvuhoone kastmisel, uste avamisel ja ööseks sulgemisel ja teab täpselt millist ilma on oodata. Indrek huvitub uudistest ja on aktiivne tugitoolisportlane, kes oskab kaasa rääkida  kõikidest  spordisündmustest, mida pakuvad ajakirjandus ja telepilt. Võimalustel külastab ta ka alati kohalike meeskondade võistlusi.
Leanat kirjeldavad omadussõnad nagu: rutakas, taibukas, jutukas, andekas, hooliv, heasüdamlik ja korda armastav. Leana hobid on luuletuste kirjutamine, käsitöö ja tuttavatega vestlemine. Käsitöö on ilmselt kõige südamelähedasem – erilist hoolt ja vaeva näeb Leana oma ehetega, neid ta on meisterdanud paarisaja ringis. Leana kolis Saksa majas oma suurest toast pisut väiksemasse, kus ta tunneb ennast mugavalt ja koduselt. Praegu töötab Leana Tartu pood-töötoas kaunist näputööd tehes ja kliente abistades.
Marek on suur spordifänn, teeb ise sporti ja jälgib seda ka teleri ekraanilt. Jalgpalli kohta võid Mareki käest küsida kõike. Marek on  tubli ja tarmukas noor mees, kes vahel püüab meie sõnavara täiendada, lööb käed külge ka kõige keerulisemate ja raskemate tööde puhul. Praeguseks ajaks on ta leidnud endale töö karjalaudas ja elab omaette. Õnneks küll piisavalt lähedal. Nii oleme meie tema käekäiguga kursis ja tema meie omaga.
Heigo on Põhjala maja looduse-tundja. Heigo on  ülimalt huvitav noor mees, kellega jutule saades võid teada saada nii maailmaruumi puudutavatest asjadest kui ka looduse kõige vahvamatest saladustest. Tal on silma puujuurikate ja looduspiltide ja kõige selle peale, mida tavapäraselt tähele ei pane. Tema juhendamisel võid lähikonna metsades matkata ja nii tema teadmistest osa saada. Ja milliseid jutte ta loodusest kirjutab! Kui sul on mure arvuti või telefoniga võid vabalt Heigo poole pöörduda. Peale selle on Heigo õppinud ära saksa keele ja temast on suur abi Saksamaalt tulnud vabatahtlike külla integreerimisel!
Rasmus  on mees, kes mõtleb tuleviku peale. Ja selleks, et tuleviku lootused ja ootused saaks täituda, õpib Rasmus korra ja kohustustega hakkama saamist. Rasmus käib kooli ja õpib ametit. Väga meeldib talle savitöö, aga ka õuetöödega saab juba kenasti korda ja isegi toimkond ei ole enam hirmutav. Rasmus oskab päris hästi inglise keelt, mida annab külas praktiseerida suheldes vabatahtlikega.
Tjorven on Sõbramaja elanik aastast 2008. Ta on hästi sõbralik ja rõõmsameelne. Tjorven on hea sportlane ja arvutaja. Talle meeldib maiustada, kuid jagab parimaid palasid meeleldi ka teistega. 2015. aastal tegi ta kogu Maarja Küla rahva uhkeks, tulles Ameerikamaa Eriolümpia Maailmamängudelt tagasi särava medaliga bowlingus.
Elmer on Sõbramaja elanik aastast 2008. Ta on meie küla DJ ning tal on olemas kõik vidinad, mis kuuluvad plaadikeerutajate tehnika hulka. Ta on tubli töömees ja tunneb selle üle uhkust. Kuigi ta tundub selline tõsine, ei puudu temaski õrnem pool, kui temaga aega veeta, võib sedagi märgata. Spordimehena tõi temagi Los Angelesest Maailmamängudelt 2 kulda:)
Taavi on Sõbramaja elanik aastast 2008. Ta on jutukas noormees, kelle väljendid jäävad teistelegi kergesti külge. Eneselegi märkamata tulevad jutu sees sisse sellise fraasid nagu „puhka jalga“ või „no mis elu see on“. Samuti on ta suur puhtuse armastaja ja teiste eest hoolitseja ehk tõeline džentelmen.
Laura on Sõbramaja elanik aastast 2008. Ta hästi sõbralik ja suur kallistaja, kui oled tema sümpaatia võitnud. Ta räägib vähe, kuid midagi unustades on tema sulle esimene meeldetuletaja. Laura on suur abiline toimkonnas ning muudes töödes.
Virko on Sõbramaja elanik aastast 2008. Virko on jutukas ja tõeline naiste meelitaja, naistest armastab ta ka laulda;) Samuti on ta väga liikuv, nii isesesivalt kui ratastoolis. Eriti meeldib talle puutöökojas nokitseda.
Joosep on Sõbramaja elanik aastast 2008. Joosep on sõbralik ja rõõmsameelne noormees. Ta on suur muusikakuulaja ja filmivaataja. Eriti meeldib tal töökojas tegutseda ja toimkonnas abistada.
Sigrid on Sõbramaja elanik aastast 2008. Ta on väga osav kokk ja käsitöötegija. Sigridile meeldib laulda, klaverit mängida, raamatuid lugeda ning jutukesi kirjutada. Ta on väga huvitatud müstikast ja teistest universumitest ning seal elavatest olenditest.
Kati on loomaarmastaja ja ta teab loomadest rohkem kui kõik Eesti maja töötajad kokku. Katile meeldib tants, trall ja tagaajamine- temaga on alati tore padjasõda pidada. Maailma kõige suurem Michael Jacksoni fänn on ta ka ja enda poolt joonistatud popikuninga pilte on terve ta toa sein täis. Kati on üks müstliline tegelane külas.
Marilini jääme alati mäletama kui  on üht äärmiselt rõõmsat tüdrukut.  Kui tal oli hea tuju, keksles ta mööda maja ringi ning keegi ei jäänud puutumata tema rõõmutuhinast. Marilin laulis väga hästi. Teda võis näha kõigil küla esinemistel, kus ta tantsis ja laulis samal ajal.
Kaire on üks tõeline printsess ja preili. Roosad sitsid ja satsid, suviti kena kübarake ja roosa puhvis baleriiniseelik- sellist neiut on võimatu mitte ära tunda kui ta veereb oma tooliga mööda külavaheteid. Seltskonnapreili, kes vaatab üle, kes kuhu läheb ja kes mida teeb.
Nele on küla väike päike. Tal pole kunagi ühtegi kurba hetke ning ta käib ringi, suur naeratus näol. Kuigi ta räägib vähe, on tema silmadest lugeda välja palju. Ta on alati valmis kõiki abistama ja ei kohku ka kõige keerulisema ülesande ees -sobib!
Janno on kogu küla uhkus. Tema lauluhäälele ja sõnavarale on raske vastast leida.  Kui Janno läheb õue jalutama, siis kuulevad seda kõik.  Janno on küla kõige erksam inimene arvatavasti- tõuseb koiduga ja uinub ehaga.  Kui kelleltki külas küsida siinse toidu ja selle kvaliteedi kohta, siis on see kindlasti Janno, sest tema on meie kulinaaria gurmaan- köögitoimkonnast on ta harva puudu.
Meelis on vaikne, soliidne ja rahulik Eesti maja härra. Teeb kõike omas tempos, isegi kui ümberringi võib olla kaos. Gentelmanina on ta alati abivalmis. Peale selle on tall kätt ja silma. Meelise kunstiteostest võiks teha näituse- tal on lihtsalt nii palju nii ilusaid pilte.
Tairi on küla moeekspert. Tema kollektsioonist ei puudu mitte ükski meigivahend, kaasaegne ehe või viimase moega sobitatud riidehilp. Neiu on sündinud staariks. Ta on seltskondlik neiu, kellele meeldib kuulata ka kõige kaasaegsemat muusikat ja selle järgi tantsida. Kusjuures tantsib ta nagu professionaal.
Matti on rõõmsameelne noormees, keda kõik elanikud peavad oma sõbraks. Teda huvitab alati, kuidas teistel läheb ja räägib heal meelel ka oma uudiseid. Ta on tugev ja hakkaja, kõik meesterahvastele kohased tööd lendavad ta käes.
Kristiina elab Saksa maja sõbralikus peres ja on rahul nii sealse elu-oluga kui kaaslastega. On hooliv ja abivalmis. Meeldib käsitöö, toidu valmistamine. Hoolitseb ise oma  toas laual ettekasvatatavate tomatitetaimede eest, meeldivad majas aknalaudadel kasvavad potililled. Armastab Valliga koos koolis taimi istutada.
Riivo elab külas aastast 2013, selle aja sees on ta elanud Sõbramajas ja praeguseks kolinud Rootsi maja perre. Riivo on naerusuine noormees, kelle naer nakatab ka teisi. Teda ei jäta külmaks ükski muusikaheli, mis paneb tal kohe jala kaasa tatsuma. Tema lemmiklaul on “Suured koerad, väiksed koerad”.

Lisa kommentaar